Vánoční pečení
s Akutolem

V rámci vánoční kampaně Akutol bylo naším snem propojit tradiční, české, rodinné značky, které k našim Vánocům patří, aby každý zákazník, který si od 27.11. zakoupí ve vybraných sítích lékáren výrobky značky Akutol dostal zdarma praktický a hodnotný dárek k přípravě vánočního cukroví, který obsahuje:

    • originální recept na sušenky spekulatius od českého výrobce Koření od Antonína z Plzně, který má v nabídce svou speciální směs koření Spekulatius, aby vaše vánoční sušenky byly naprosto dokonalé.
    • nerezové vykrajovátko od předního českého výrobce Smolík, abyste si mohli z těsta vykrojit nejen vánoční sušenky. V oběhu bude 6 tvarů vykrajovátek, můžete si tedy poskládat i celou vánoční sadu (srdce, hvězda, sněhulák, rybička, zvonek, andělíček).

 

A pokud se Vám při pečení či přípravě vánočních pokrmů stane nějaký úraz, tak je vždy dobré mít po ruce První pomoc v podobě produktů Akutol. Naším tipem je Akutol Sprej na popáleniny, který jistě využijete nejen u Vánocích, dokáže totiž rychle zchladit každou popáleninu a podpořit rychlejší hojení.

V roce 1995 byla založena rodinou Zubatých společnost AVEFLOR, a.s., která se stala vlastníkem ochranné známky AKUTOL jejiž tradice v České republice sahá až do roku 1924, kdy byl pod touto značkou vyráběn ikonický Akutol sprej plastický obvaz ve spreji, který je již po generace v českých domácnostech dodnes. Pod řadou Akutol naleznete komplexní nabídku produktů První pomoci nejen na drobná poranění, které zakoupíte v každé lékárně nejen po celé České republice. Jsme velice rádi, že v rámci všech našich výrobkových řad můžeme zákazníkům nabídnout kvalitní, ryze české výrobky, které si sami vyvíjíme a vyrábíme.

Bylo pondělí 1. února 1999, kdy započal příběh české, rodinné značky Koření od Antonína a paní Lenka Dobiášová za pomoci rodiny a známých otevřela kořením vonící obchůdek v Dominikánské ulici v Plzni, jehož srdcem je dodnes mohutný dřevěný pult a stále se usmívající a milí zaměstnanci. Od začátku značky Koření od Antonína bylo cílem vybírat a dovážet to nejkvalitnější koření z celého světa a naplňovat firemní heslo – Legenda mezi kořením. V jejich sortimentu naleznete téměř všechna dostupná jednodruhová koření a více než 110 druhů originálních, speciálních kořenících směsí, které si většinou sami každý týden čerstvě míchají podle vlastních receptur. Žádná se směsí koření neobsahuje glutaman ani jiné přidané látky proti hrudkování nebo vlhkosti. Veškerý sortiment je bezlepkový.

Psal se rok 1990 kdy vznikla první dílna na vykrajovačky a formičky v garáži rodinného domu pana Smolíka, kterému v tu dobu pomáhalo 5 pracovníků tvarovat a letovat v jejich domácnostech. O 8 let později měla firma Smolík již své prostory na náměstí ve Svratce a mohla tak začít vyvážet jejich první produkty i do zahraničí. Díky tomu, že se v jejich výrobcích snoubí prémiová kvalita a tradice se tak stali nedílnou součástí každé české domácnosti a často se jejich formičky a vykrajovačky dědí i v rámci dalších generací. Naplnilo se tak jejich heslo „vykrajovačky do každé rodiny“. Nyní firma Smolík dodává z haly ve Svratouchu své výrobky do většiny států EU a zaměstnává okolo 30 zaměstnanců. Všechny jejich výrobky se vyrábí výhradně v České republice.

Vánoční soutěž #pecenisakutolem

Sledujte naše sociální sítě v období od 1.12.2023 do 31.1.2024.

Posílejte nám své rodinné recepty na vánoční cukroví, a můžete vyhrát lékárničku Akutol v hodnotě 899 Kč.

 

Jak na to?

1. Sledujte profil @akutol_cz.
2. Každý pátek se zde objeví příspěvek s tradičním receptem na jeden druh vánočního cukroví.
3. Do komentáře vložte svůj rodinný recept. Z vašich receptů následně metodou generátoru náhodného čísla (číslo odpovídá pořadí komentáře) vylosujeme každý týden jednoho výherce lékárničky Akutol v hodnotě 899 Kč.