Produkty z řady Akutol jsou vhodné k použití u diabetiků. Použití u těhotných a kojících žen je možné po poradě s lékařem.

Nejsou zjištěny žádné nežádoucí účinky při ošetření rány přípravky Akutol a následnému výskytu na slunci.

Produkt je vhodné použít u dětí starších 2 let. Produkt je vhodný k použití u diabetiků.

Produkt je vhodné použít u dětí starších 3 let. Produkt je vhodný k použití u diabetiků.

Ano, rána po aplikaci Akutol spreje plastického obvazu 35/60 ml může štípnout a to z důvodu, že produkt ve složení obsahuje alkohol, který má částečně antiseptické účinky. Pokud by tato složka v produktu chyběla a rána nebyla řádně vyčištěna, dezinfikována před aplikací Akutol plastického obvazu, tak by mohlo dojít k zanícení rány a tedy i k prodloužení doby hojení.

Ano, je doporučováno ránu vyčistit od mechanických nečistot a následně dezinfikovat.

Při správné aplikaci sprej příliš nestéká z rány a zaschne do cca 3 minut na celé aplikační ploše.

Produkt bude chránit ránu až po dobu 3-4 dnů od aplikace. Poté se produkt samovolně, postupně z rány „vydrolí“ otěrem. Na délce výdrže Akutol spreje plastického obvazu 35/60 ml bude záležet, na jakou část těla bude produkt aplikován, a jak budou na toto místo působit okolní vlivy (voda, nečistoty, mechanický otěr atp.).

V případě potřeby je možné aplikaci opakovat kdykoli. Vždy je však důležité aplikovat další vrstvu až bude předešlá vrstva produktu z rány odstraněna. V případě aplikací více vrstev produktu může dojít k prodloužení doby hojení rány.

Akutol sprej plastický obvaz chrání ránu a pomáhá procesu hojení rány až po dobu 3-4 dnů. Vzhledem k tomu, že je produkt zároveň i voděodolný není určen k okamžitému odstranění z rány. Pokud byste však chtěli produkt z rány odstranit, jednou z možností je ho opatrně, mechanicky odrolit.

Ano, pokud bude rána a její okolí opatrně osušeno před aplikací Akutolu spreje plastického obvazu 35/60 ml a po aplikaci se nechá plastický obvaz pořádně zaschnout, tak by vlhké prostředí nemělo k aplikaci produktu na ránu vadit. Musíme však upozornit, že produkt nebyl testován v tropickém prostředí.

Produkt vytvoří po dobu 3-4 dnů na ráně voděodolný film. V případě potřeby je možné kdykoli aplikovat produkt znovu na ránu.

Při ošetření drobné rány vystačí Akutol sprej 60ml až na více než 100 aplikací a Akutol mini 35 ml až na 60 aplikací. Záleží však na intenzitě stisku rozprašovače a velikosti ošetřené plochy.

Zavřené rány:

 1. očistěte a dezinfikujte místo, které má být ošetřeno
 2. Hydrogel naneste sprejem na ránu, rány se přitom nedotýkejte
 3.  je-li to nutné, použijte náplast nebo obvaz

Otevřené rány:

 1. ránu vyčistěte a dezinfikujte
 2. opatrně vysušte
 3. na ránu naneste silnou vrstvu gelu (0,5-0,75 cm)
 4. použijte obvaz nebo náplast
 5. obvaz ponechte na místě po dobu jednoho až tří dnů, dokud gel nezmizí
 6. použití Hydrogelu omezte, pokud se na ráně vytvoří strup

Produkt je vhodný pro děti od 3 let i diabetiky. Po poradě s lékařem je vhodné použití i u těhotných a kojících žen.

Akutol hydrogel je v aplikační formě spreje, tedy se aplikuje přímo do rány. Tato aplikace je naprosto bezkontaktní, hygienická. Nedochází tedy ke kontaminaci vnitřního obsahu spreje. Produkt je tedy vhodný k ošetření více pacientů. K aplikaci není potřeba žádný další aplikátor/dávkovač.

Ano, je doporučováno, aby rána před aplikací byla očištěna od mechanických nečistot a vydezinfikována.

Aplikujte tolik hydrogelu, aby zakryl celé poraněné místo/ránu.

Produkt můžete aplikovat dle Vaší potřeby. Je žádoucí hydrogel do rány průběžně doplňovat, dokud nedojde k úplnému zahojení.

Produkt je vhodný na lokální suché i vlhké rány. Například  povrchové popáleniny, odřeniny, chirurgické rány, dekubity (proleženiny), bércové vředy, anální fisury (hemeroidy) ….

Akutol hydrogel nebarví oblečení. Produkt má bílou, gelovou konzistenci. Produkt z rány nestéká.

Pokud si to typ a rozsah rány vyžaduje, je možné použití obvazu či náplasti určené pro vlhké hojení ran.

Produkt je vhodný na povrchové, drobné popáleniny. AKUTOL hydrogel není prostředkem pro první ošetření v případě popálenin! Poranění okamžitě ochlad’te pod vlažnou tekoucí vodou a v chlazení pokračujte přibližně po dobu dvaceti minut. Zchlazení je třeba provést co nejrychleji, poněvadž jeho prospěšný účinek postupně klesá a asi po 30 minutách zmizí. Aby nedošlo k podchlazení, nedoporučuje se používání studené vody, zejména pokud popálení pokrývá velkou plochu.

Ano, produkt je určen pro přímou aplikaci do rány. Před aplikací Akutol hydrogelu je doporučeno ránu předem dezinfikovat.

Minimální doba použitelnosti je dána na spodní straně výrobku. Produkt se může v průběhu minimální trvanlivosti používat bez omezení.

Ano, produktem může být ošetřeno více pacientů. Při aplikaci nedochází ke kontaminaci vnitřního obsahu produktu díky metodě plnění BOV. Produkt je navíc s aplikační formou spreje, která je bezkontaktní a hygienická.

Rána by po aplikaci produktu neměla štípat na základě obsažených látek ve složení. Produkt naopak poraněné místo příjemně ochladí vznikem práškové, hydrogelové vrstvy s obsahem alginátů.

Je doporučováno ránu nejdříve opláchnout vodou od mechanických nečistot a až poté aplikovat Akutol Stop zastavovač krvácení.

Důležité je, před použitím produkt pořádně protřepat. Produkt držte ve svislé poloze dnem dolů. Produkt aplikujte na produkt ze vzdálenosti 15-20 cm a v množství, které odpovídá velikosti ošetřované plochy, tak aby produkt nestékal z rány. V případě potřeby můžete postřik opakovat, dle potřeby.

Produkt je vhodný pro děti od 3 let i diabetiky. Po poradě s lékařem je vhodné použití i u těhotných a kojících žen.

Produkt Akutol Stop sprej je vhodný na slabě krvácející ránu. Produkt není určen na rány s masivním krvácením.

Po aplikaci Akutol Stop spreje se nevytvoří ochranný plastický obvaz. Prášková vrstva absorbuje tekutinu, bylinné složky ránu zklidní a hydratují. Pokud je potřeba, po aplikací Akutol spreje je možné ránu přelepit klasickou náplastí.

Produkt Akutol Stop sprej nemá dezinfekční účinek.

Aktivní složka – směs 80% alginátu vápenatého a 20% alginátu sodného – vytváří nad poraněním práškovitou mechanickou vrstvu. Alginátová vrstva z poraněného místa absorbuje krev a vznikající exsudáty za vzniku chladivé gelovité hmoty, která podporuje proces hojení. Výtažky z heřmánku pravého a měsíčku lékařského desinfikují ránu a působí protizánětlivým účinkem. Rakytníkový olej, aloe vera a jojobový vosk podporují přirozenou hydrataci poraněného místa a napomáhají procesu hojení.

Produkt Akutol odstraňovač náplastí nastříkejte na náplast ze vzdálenosti 10 – 15 cm od pokožky. Na propustnou náplast aplikujte v dostatečném množství, které ošetřené místo provlhčí. Vyčkejte 10 – 15 sekund a náplast rychlým pohybem sejměte. U neprospustné náplasti (např. voděodolné) nastříkejte na roh náplasti a po několika vteřinách roh odejměte. Postupně aplikujte nástřik a sejmutí části náplasti do úplného odstranění.

Produkt zanechává ošetřené místo čisté a připravené na další přelepení novou náplastí.

Ne, produkt Akutol odstraňovač náplastí v ráně neštípe.

Produkt nemám vliv na proces hojení rány a rána jej nemůže vstřebat. Působí jemně i na citlivou a velmi suchou a popraskanou nebo porušenou pokožku. Zanechává ošetřené místo čisté a připravené pro další přelepení novou náplastí.

Produkt je určen k odstranění textilních či plastových náplastí, obvazů a jiných zdravotnických pomůcek lepených na povrch těla (nikotinové náplasti, EKG elektrody).

Produkt působí jemně i na citlivou a velmi suchou, popraskanou nebo porušenou pokožku. Produkt je také velmi vhodný pro osoby trpící intolerancí na benzín. Nepoužívejte v případě alergické reakce na některou z obsažených složek přípravku.

Ano, produkt je určen i pro profesioální využití ve zdravotnictví. Produkt je také možné použití u diabetiků a stomických pacientů.

Produkt je velmi účinný a ekonomický – 35 ml vydrží až na 200 aplikací.

Ano, produkt je možné použít i na dočištění pokožky od zbytků lepidla.

Akutol sprej na popáleniny je vhodný na popáleniny I. a II.a stupně a popálenou pokožku od nadměrného slunění/opalování. Produkt není určen na těžké popáleniny II.b a III. stupně, kde dochází k hlubokému poškození epidermis a dermis.

Aplikujte/nastříkejte produkt na popálenou pokožku ze vzdálenosti 10-15cm, aby došlo k dostatečnému rozptylu produktu na celou popálenou plochu.

Produkt je možné aplikovat na popálenou pokožku dle individuálních potřeb uživatele. Doporučená aplikace na popálenou pokožku je minimálně 3x denně. Aplikujte produkt do zahojení rány z drobného popálení (obvykle několik dní). Při popáleninách po nadměrném slunění do zhnědnutí a vymizení pocitu pálení pokožky.

Pokud pocítíte, že je potřeba popálenou pokožku opět zchladit, pociťujete nepříjemné pálení, pak aplikujte produkt znovu. Aplikace je možná v častých intervalech. Doporučená aplikace je minimálně 3x denně.

Produkt Akutol sprej na popáleniny vytvoří na poranění prodyšný ochranný film, který urychluje proces obnovy popáleniny pokožky a to i díky hydrogelu s obsahem kyseliny hyaluronové, extraktu z aloe vera a měsíčku lékařského. Ochranný film však není nijak voděodolný a nechrání pokožku před nepříznivými vlivy, bakteriemi atp. Akutol sprej na popáleniny neplní funkce Akutol spreje plastického obvazu. Nástřik sprejem opakujte, po mytí a koupání vždy, aby bylo popálené místo stále kryté ochranným filmem a byl zachován princip vlhkého hojení.

Ne, produkt Akutol sprej na popáleniny netvoří voděodolný film/obvaz na ráně.

Nástřik sprejem nejméně 3x denně opakujte, po mytí a koupání vždy, aby bylo popálené místo stále kryté ochranným filmem a byl zachován princip vlhkého hojení.

Ne, produkt Akutol sprej na popáleniny v ráně neštípe. Aplikace formou spreje příjemně chladí popálené místo.

Aplikace formou spreje je bezbolestná, bezkontaktní, hygienická a velmi rychlá. Jde o praktické balení vhodné na cesty. Popálené pokožky se uživatel nemusí dotýkat, tedy nedochází ke kontaminaci popálené pokožky od virů a bakteríí, které mohou být na rukách.

Produkt je vhodný pro děti od 3 let i diabetiky. Po poradě s lékařem je vhodné použití i u těhotných a kojících žen.

Nenašli jste odpověď?

Ozvěte se na 800 900 283 nebo obchod@aveflor.cz

  Přibalili jste si Akutol?

  Kupte na oficiálním e-shopu, nebo ve své lékarně
  Koupit Síť prodejen