Při ošetření drobné rány vystačí Akutol sprej 60 ml až na více než 100 aplikací a Akutol mini 35 ml až na 60 aplikací. Záleží však na intenzitě stisku rozprašovače a velikosti ošetřené plochy.

Produkt vytvoří po dobu 3-4 dnů na ráně voděodolný film. V případě potřeby je možné kdykoli aplikovat produkt znovu na ránu.

Ano, pokud bude rána a její okolí opatrně osušeno před aplikací Akutolu spreje plastického obvazu 35/60 ml a po aplikaci se nechá plastický obvaz pořádně zaschnout, tak by vlhké prostředí nemělo k aplikaci produktu na ránu vadit. Musíme však upozornit, že produkt nebyl testován v tropickém prostředí.

Akutol sprej plastický obvaz chrání ránu a pomáhá procesu hojení rány až po dobu 3-4 dnů. Vzhledem k tomu, že je produkt zároveň i voděodolný není určen k okamžitému odstranění z rány. Pokud byste však chtěli produkt z rány odstranit, jednou z možností je ho opatrně, mechanicky odrolit. Změkčit plastický film, aby se lépe odstranil můžete pomocí lihu či přípravku na lihové bázi.

V případě potřeby je možné aplikaci opakovat kdykoli. Vždy je však důležité aplikovat další vrstvu až bude předešlá vrstva produktu z rány odstraněna. V případě aplikací více vrstev produktu může dojít k prodloužení doby hojení rány.

Produkt bude chránit ránu až po dobu 3-4 dnů od aplikace. Poté se produkt samovolně, postupně z rány „vydrolí“ otěrem. Na délce výdrže Akutol spreje plastického obvazu 35/60 ml bude záležet, na jakou část těla bude produkt aplikován, a jak budou na toto místo působit okolní vlivy (voda, nečistoty, mechanický otěr atp.).

Při správné aplikaci sprej příliš nestéká z rány a zaschne do cca 3 minut na celé aplikační ploše.

Ano, je doporučováno ránu vyčistit od mechanických nečistot a následně dezinfikovat.

Ano, rána po aplikaci Akutol spreje plastického obvazu 35/60 ml může štípnout a to z důvodu, že produkt ve složení obsahuje alkohol, který má částečně antiseptické účinky. Pokud by tato složka v produktu chyběla a rána nebyla řádně vyčištěna, dezinfikována před aplikací Akutol plastického obvazu, tak by mohlo dojít k zanícení rány a tedy i k prodloužení doby hojení.

Produkt je vhodné použít u dětí starších 2 let. Produkt je vhodný k použití u diabetiků.

Nenašli jste odpověď?

Ozvěte se na 800 900 283 nebo obchod@aveflor.cz

    Přibalili jste si Akutol?

    Kupte na oficiálním e-shopu, nebo ve své lékárně
    Koupit Síť prodejen