Ano, produktem může být ošetřeno více pacientů. Při aplikaci nedochází ke kontaminaci vnitřního obsahu produktu díky metodě plnění BOV. Produkt je navíc s aplikační formou spreje, která je bezkontaktní a hygienická.

Minimální doba použitelnosti je dána na spodní straně výrobku. Produkt se může v průběhu minimální trvanlivosti používat bez omezení.

Ano, produkt je určen pro přímou aplikaci do rány. Před aplikací Akutol hydrogelu je doporučeno ránu předem dezinfikovat.

Produkt je vhodný na povrchové, drobné popáleniny. AKUTOL hydrogel není prostředkem pro první ošetření v případě popálenin! Poranění okamžitě ochlad’te pod vlažnou tekoucí vodou a v chlazení pokračujte přibližně po dobu dvaceti minut. Zchlazení je třeba provést co nejrychleji, poněvadž jeho prospěšný účinek postupně klesá a asi po 30 minutách zmizí. Aby nedošlo k podchlazení, nedoporučuje se používání studené vody, zejména pokud popálení pokrývá velkou plochu.

Pokud si to typ a rozsah rány vyžaduje, je možné použití obvazu či náplasti určené pro vlhké hojení ran.

Akutol hydrogel nebarví oblečení. Produkt má bílou, gelovou konzistenci. Produkt z rány nestéká.

Produkt je vhodný na lokální suché i vlhké rány. Například povrchové popáleniny, odřeniny, chirurgické rány, dekubity (proleženiny), bércové vředy, anální fisury (hemeroidy)….

Produkt můžete aplikovat dle Vaší potřeby. Je žádoucí hydrogel do rány průběžně doplňovat, dokud nedojde k úplnému zahojení.

Aplikujte tolik hydrogelu, aby zakryl celé poraněné místo/ránu.

Ano, je doporučováno, aby rána před aplikací byla očištěna od mechanických nečistot a vydezinfikována.

Nenašli jste odpověď?

Ozvěte se na 800 900 283 nebo obchod@aveflor.cz

    Přibalili jste si Akutol?

    Kupte na oficiálním e-shopu, nebo ve své lékárně
    Koupit Síť prodejen