Aktivní složka – směs 80% alginátu vápenatého a 20% alginátu sodného – vytváří nad poraněním práškovitou mechanickou vrstvu. Alginátová vrstva z poraněného místa absorbuje krev a vznikající exsudáty za vzniku chladivé gelovité hmoty, která podporuje proces hojení. Výtažky z heřmánku pravého a měsíčku lékařského desinfikují ránu a působí protizánětlivým účinkem. Rakytníkový olej, aloe vera a jojobový vosk podporují přirozenou hydrataci poraněného místa a napomáhají procesu hojení.

Produkt Akutol Stop sprej nemá dezinfekční účinek.

Po aplikaci Akutol Stop spreje se nevytvoří ochranný plastický obvaz. Prášková vrstva absorbuje tekutinu, bylinné složky ránu zklidní a hydratují. Pokud je potřeba, po aplikací Akutol spreje je možné ránu přelepit klasickou náplastí.

Produkt Akutol Stop sprej je vhodný na slabě krvácející ránu. Produkt není určen na rány s masivním krvácením.

Produkt je vhodný pro děti od 3 let i diabetiky. Po poradě s lékařem je vhodné použití i u těhotných a kojících žen.

Důležité je, před použitím produkt pořádně protřepat. Produkt držte ve svislé poloze dnem dolů. Produkt aplikujte na produkt ze vzdálenosti 15-20 cm a v množství, které odpovídá velikosti ošetřované plochy, tak aby produkt nestékal z rány. V případě potřeby můžete postřik opakovat, dle potřeby.

Je doporučováno ránu nejdříve opláchnout vodou od mechanických nečistot a až poté aplikovat Akutol Stop zastavovač krvácení.

Rána by po aplikaci produktu neměla štípat na základě obsažených látek ve složení. Produkt naopak poraněné místo příjemně ochladí vznikem práškové, hydrogelové vrstvy s obsahem alginátů.

Produkt je vhodné použít u dětí starších 3 let. Produkt je vhodný k použití u diabetiků.

Nenašli jste odpověď?

Ozvěte se na 800 900 283 nebo obchod@aveflor.cz

    Přibalili jste si Akutol?

    Kupte na oficiálním e-shopu, nebo ve své lékárně
    Koupit Síť prodejen